Boxtelse Atleten Halen Bevrijdingsvuur met Passie naar Boxtel

28 apr , 16:20 Nieuws
image 8 66c472e20f514

Athleten van AV Marvel Brengen Bevrijdingsvuur Naar Boxtel

In een nachtelijke estafette nemen atleten van AV Marvel de uitdagende taak op zich om vanuit Wageningen het Bevrijdingsvuur naar Boxtel te brengen. Dit bijzondere evenement, dat slechts eens in de vijf jaar plaatsvindt, wordt dit jaar met enthousiasme en passie door 38 atleten van AV Marvel gelopen.

Gemêleerde Groep Atleten Klaar voor Uitdaging

Onder leiding van Monique Dongelmans, die het initiatief namens AV Marvel coördineert, zal de diverse groep atleten van verschillende leeftijden zich zaterdagavond om 22.00 uur in het centrum van Wageningen verzamelen. De groep bestaat niet alleen uit ervaren lopers, maar ook uit jonge leden. Zo is de oudste deelnemer 72 jaar, wat het evenement een speciale dynamiek geeft.

Verbondenheid Tijdens de Tocht

De 68 kilometer lange tocht naar Boxtel vangt aan om middernacht. De atleten zullen in groepen van vijf tot zes personen lopen, waarbij het Bevrijdingsvuur symbolisch aan elkaar wordt overgedragen. Terwijl een deel van de groep hardloopt, wacht de rest in de begeleidende bus, gereed om elkaar af te lossen na zo'n vijftien kilometer per persoon. Een zorgvuldige voorbereiding was vereist om met de brandende toorts te kunnen lopen, wat de atleten met toewijding hebben getraind.

Feestelijke Aankomst in Boxtel

Zondagochtend worden de atleten rond half tien op de atletiekbaan in Boxtel verwacht. Na een welverdiend ontbijt en rustpauze, zullen de jongste leden van de club gezamenlijk richting de Markt gaan, waar om half elf het Bevrijdingsvuur feestelijk zal worden ontstoken ter ere van de start van Bevrijdingsdag.